Yumekui Kenbun - Recenze

11. dubna 2010 v 19:50 | Anita |  Yumekui Kenbun
Je to už dávno, co jsem na webu mangacesky.wz.cz narazila na mangu s názvem Yumekui Kenbun (český překlad Bílá Vrána), která mě opravdu zaujala.

Jedná se o sled příběhů na konci éry Taisho, které spojuje čajovna Ginseikan (v překladu něco jako "stříbrná hvězda"), noční můry a jejich požírač - Baku jménem Hiruko. Každý večer sem lidé chodí hledat u tohoto prazvláštního stvoření pomoc se svým zoufalstvím výměnou právě za své obludné, zvrácené či jiným způsobem nepříjemné sny, na kterých si Hiruko vždy po zásluze rád pochutná. Obzvláště na těch krvavých, pokud si dobře vzpomínám...Ačkoliv může Hiruko působit sobecky a cynicky, většinou pro zákazníka udělá, co je v jeho silách (i když to samozřejmě nahlas nepřizná). Jeho práce totiž spočívá v návštěvě snů těchto nešťastníků, což jim má napomoci k vyřešení záhady jejich noční můry.
Na začátku se ještě seznámíme s milou mladou dívkou, Mizuki Asahinou, která vlastní čajovnu, a v průběhu mangy přibyde ještě množství dalších postav, které jsou navzájem propleteny příběhem odvíjejícím se na pozadí jednotlivých epizod.

Mimojiné Yumekui Kenbun nabízí krásně vykreslené prostředí, zajímavé charaktery, velice rozmanité spektrum nejrůznějších nočních můr a náhled, jak vypadá takové Delirium.

Photobucket

Žánr: Fantasy, horor
Autor: Shin Mashiba
Anglický název: Nightmare Inspector
Počet volume: 9

(Ačkoli jsem neměla možnost dočíst mangu do konce, jedná se o opravdu zajímavou záležitost a vřele ji každému doporučuji.)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama