Příručka k přežití na tomto blogu *evil smile*

16. ledna 2010 v 2:04 | Anita |  FAQ/Good to know
Řekněme, že slušnost je dnes nedostatkovým zbožím. Lze se o tom přesvědčit kdekoliv (a o internetu to platí dvojnásob), tak pro jistotu připomínám pár maličkostí, které jsou však nezbytné k mému a vašemu klidu.
1) Zdroje a autorská práva
Sice už mám jedno permanentně viditelné upozornění, ale jak všichni víme - opakování je matka moudrosti. Nechci po nikom, aby mi někde vyvěšoval bilboardy a posílal pohlednice s poděkováním za každé druhé slovo. Stačí, když k textu, který odtud zkopírujete a zveřejňuete dál, připíšete zdroj (v případě, že daný článek není ode mě, by vás pár kliknutí navíc také nezabilo). Je to zkrátka věc, která by měla být zcela normální a zároveň tím projevíte i trochu toho respektu. Některé články zde také nejsou mé dílo, a i když uznávám, že se ne vždy autorů žádám o dovolení, vždy udávám informaci, kde jsem je našla (ovšem nejsem Sherlock Holmes a jakkoli se to může zdát neuvěřitelné, zakořenění u monitoru je to poslední, co potřebuji, tudíž nepátrám po nezvěstných autorech, ať už je jejich zásluha jaká chce; tzn. pokud u materiálu není příbalová informace o originálním vlastníkovi, automaticky se jím pro mne stává tvůrce stránek). Co se týče povídek, fanfictions nebo originálních, na ty bych si dovolila klást ještě větší důraz. Netvrdím, že to, co píšu, je kdovíjak úžasné, ale pořád je to mé dílo, moje myšlenky, má práce...Vámi sehnané obrázky a na konci podpis z vás autora nedělá.

2) Reklamy a komentáře
Jednoduše - pokud pod článkem najdu komentář typu "Ahojík, jukni pls na můj blogísek", který s daným článkem nemá nic společného (a nedejryuuk vzbuzuje podezření, že byl filtrovaný vypatlátorem nebo je nějakým způsobem vulgární), tak to mažu, a ani P.S. "Super blog;)" ho před vitrualní skartovačkou neochrání. V různých soutěžích jsem ochotná hlasovat pro spřátelené a známé, nikoli však pro cizí lidi. Pokud máte nějaké připomínky k tomuto blogu, dotazy, chcete spřátelit...cokoliv, dejte to na správné místo.

3) Dodržujte body 1) a 2)...
...a všichni budeme spokojení :D. V opačném případě si vysloužíte potenciální čestné místo na mé černé listině a budu nucena to dále řešit prostřednictvím administrátorů serveru.

4) Kritizujte!
Ano, čtete správně. Žádný učený ještě z nebe nespadl a já nejsem výjimkou. Vždy si ráda přečtu slušně(!) psanou a opodstatněnou kritiku, pokud k té jisté věci máte co říct. Vězte, že pro autora je to daleko cenější než "taktní" mlčení.

Nakonec bych ráda poděkovala každému čtenáři tohoto blogu za návštěvu a případné komentáře, byť se tu ukázal třeba jen jednou. Samozřejmě uvidím ráda, když se sem budete vracet ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama